Paris'ten Hediyelik Önerileri

Paris'ten eve dönüşte en çok, en uygun, en herkese yetecek, en herkesi mutlu edecek hediyeler son gün insanın aklını o kadar meşgul eder ki her gezdiğiniz yerde düşündüğünüzden daha fazla düşünürsünüz bu konuyu. Ne olsa bir magnet bir anahtarlık alır geçerim önemli olan anmak diye diye başka ne alsam diye düşünmekten asla kendinizi alamazsınız.Ama gel gelelim işin gerçek yüzü hiç öyle olmaz. Dönüp hediyeyi verirken asılmış suratlarla karşılaşabilirsiniz. Çünkü Paris'e her giden de aynı şeyi mi getirir :) hep Eyfel Kulesi anahtarlığı, Eyfel Magnetleri. Az düşünülen ve hemen çözeceğinizi düşündüğünüz hediye işi olumsuz sonuçlanabilir diye size bir kaç öneri hazırladık.

Bütçe : bu kelime büyük oranda belirleyici ama biraz da farklı olmak sizin elinizde.

En klasik olanı Jardin Des Tuileries'de, Eyfel Kulesi altında ellerinde anahtarlıkları salllayarak gezen Afro abilerden anahtarlık almak tabi ama dikkat edin 1 euro derler tanesine hiç te öyle değildir pazarlık yapın göreceksiniz 3-5 i bir euroya düşecek. Hele çok alacaksanız bırakmayın pazarlığı.

Yine Tuileries'nin karşısında ki hediyelik eşya dükkanları ve Montmartre hediyelikçileri kısmen daha fazla seçenek sunar. Tişört, bardak, anahtarlık, magnet, bardak altlıkları, çantalar, terlikler, şemsiyeler...

Tuileries'in karşısındaki dükkanlar aslında Louvre Müzesi'nden çıktığınız anda yolun karşısında başlar ve sizi Concorde'tan çıkana kadar takip eder. Monmartre'tan ziyade buradaki dükkanlardan alışveriş etmeyi yeğlerim. Küçük anahtarlıkları 4 yapabiliyorsanız da 5 tanesini 1 €'dan almaya bakın. Renkli olanlarında olmasa bile gümüş, siyah ya da dore olanlarda bunu başabilirsiniz.Ama ne yazık ki bunlar çok klasik hediyeler işte.

Biraz daha özgün şeyler almak için hediyeleri kendinize alıyormuş gibi düşünün. Hem ucuz olsun hem de farklı olsun. İçinde Paris olsun.

Hôtel de Ville yani belediye binasının hemen yan tarafı Rivoli 29'da sizi Paris Belediyesi'nin hizmet birimi karşılayacak. Güleryüzlü çalışanlar, Paris'le ilgili ücretsiz alabileceğiniz çeşit çeşit dökümanlar ve en güzeli gerek Velib'le (paris bisiklet sistemi) ilgili olsun gerekse şehirle ilgili bir sürü değişik hediyeliklere ulaşabilirsiniz. Bir Velib tepsisi, şapkalar ama hep içinde Paris olan değişik tasarımlar.

Daha fazla bilgi ve ürün çeşitlerini incelemek için: boutique.paris.fr

Afrika ürünleri ve yine Paris içerikli hediyeler için bir başka alternatif durak Bit Pazar Marché aux Puces detaylı bilgileri Alternatif Alışveriş Noktaları başlığından alabilirsiniz.Aynı zamanda Pompidou merkezinde bulunan butikten de gerçekten çok özel ve alternatif hediyeler alabilirsiniz. Daha çok kırtasiye ürünleri dikkat çekici ve not defterleri gerçekten çok güzeldi. Burada bulunan tüm ürünlere http://boutique.centrepompidou.fr/fr/ adresinden ve üstteki linklerden de dilediğiniz diğer tarzların ürün yelpazelerine  ulaşabilirsiniz.0 comments:

Yorum Gönder

Siz de tecrübelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.