Paris'te Ucretsiz Internet Wi-FiEğer Türkiye'de cep telefonu faturalarınıza çok yüksek paralar veren Vip ya da Plus müşterilerden değilseniz Fransa'da internet kullanmanız herhalde ülkeye dönüğünüzde tüm tatil parası kadar bir para daha ödemeniz anlamına gelir. O halde Paris'te interneti ücretsiz nerelerde kullanabiliriz bakalım.

1. Cafeler-restoranlar

Paris'te en yaygın olan mekanlardan Starbucks, Pomme de Pain ve Mc Donald's size ücretsiz internet imkanı sunuyor. Bunun için bağlantı esnasında basit bir form doldurmanız ve hatta sadece bazen Login demeniz bile yeterli. 
Her köşe başında olmasa da bu üçüyle mutlaka gün içerisinde çok kez karşılaşacaksınız. Belki dinlenmek bir şeyler içmek için güzel bir fırsat olur :)

2. Parklar-Bahçeler

Paris Belediyesi tam bir örnek belediye yönetimine sahip bence. Paris, İnsanların şehir içinde dinlenebileceği, biraz nefes alacağı , yeşille bir arada olabileceği bir sürü parka ve bahçeye sahip ama belediye aynı zamanda bu alanların daha uzun süreli kullanabilmesi için aynı zamanda iş vs. imkanı da sağlaması adına neredeyse tüm parklara internet imkanı sağlamış. Paris Wi-Fi 01 diye başlar her park için başka bir numarayla devam eder. Her seferinde tekrar login olmanız gerek. Ancak sadece isim ve mail adresi doldurmak yetiyor. İnternetten görüntülü görüşme bile yapabilirsiniz.

3. Pompidou Merkezi

Daha önce başka bir yazıda bahsetmiştim. Beabourg Paris'in herhalde tam ortası gibi. Şehrin merkezi ve en hareketli kısmı. Kafeler, barlar, alış veriş, restoranlar, her adımda bir sanat aktivitesi, sokak gösterileri... Hem üniversite öğrencileri için muhteşem bir kütüphane ve çalışma ortamı hem bir çok eşsiz müze ve sanat galeri barındırıyor. Sinema salonları ve kafesi, butiğini de es geçmeyelim. Ücretsiz Wi-Fi imkanı sunar. Bağlantı olduktan sonra bir web sayfası açmanız ve gelen sayfadaki wifi kutusunu işaretlemeniz yeterli olacaktır.

4. Forum Des Halles

Châtelet'de tüm Rer ve Metro hatlarının kesişme noktası gibi düşünebiliriz burayı. E tabi bu kadar istasyon demek binlerce insanın giriş çıkış yapması demek. Bunun için buraya bir çok markanın bulunduğu bir yer altı alışveriş merkezi yapılmış ve ücretsiz internet imkanıyla hem güzel vakit geçirebileceğiniz hem de alışveriş yapabileceğiniz bir merkez. Bağlantı için Wi-Fi yi seçip login demeniz yeterli herhangi bir form doldurmanıza gerek yok. 


0 comments:

Yorum Gönder

Siz de tecrübelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.